Nasza sieć logistyczna obejmuje najnowocześniejsze technologie oraz budynki różnego rodzaju i wielkości wspierające obsługę zamówień klientów.

  • Produkty sortowane: centra realizacji zamówień artykułów sortowanych, o powierzchni około 80 000 metrów kwadratowych mogą zatrudniać nawet ponad 1 500 pracowników. W budynkach tych pracownicy firmy Amazon kompletują, pakują i wysyłają zamówienia klientów, takie jak książki, zabawki i artykuły gospodarstwa domowego. Wielu z nich korzysta także z technologii Amazon Robotics, ucząc się nowych umiejętności i pomagając w rozwijaniu naszych procesów.
  • Produkty niesortowane: centra logistyki e-commerce, które realizują zamówienia klientów na artykuły nieobsługiwane w sortowniach, mogą mieć od 55 000 do 90 000 metrów kwadratowych i zatrudniać ponad 1 000 pełnoetatowych pracowników. W tych budynkach pracownicy Amazon wybierają, pakują i dostarczają nietypowe lub większe artykuły zamówione przez klientów, takie jak meble ogrodowe, sprzęt turystyczny lub dywaniki.
  • Centra sortowania: w centrach tych pracownicy sortują zamówienia klientów według ostatecznego miejsca ich przeznaczenia i konsolidują je na ciężarówkach, aby zapewnić ich szybką i sprawną dostawę.
  • Centra odbiorcze: centra odbiorcze Amazon przyjmują duże zamówienia na typy artykułów, które szybko się sprzedają i dzielą je pomiędzy centra logistyki e-commerce. Budynki te zajmują powierzchnię około 55 000 metrów kwadratowych.
  • Produkty specjalne: sieć logistyczna Amazon jest wspierana także przez inne typy budynków, które obsługują określone kategorie artykułów lub są wykorzystywane w innych celach w szczycie sezonu. Wiele z tych budynków oferuje możliwości pracy w niepełnym wymiarze godzin z możliwością przejścia na pełny etat w centrach logistyki Amazon.
  • Stacje dostawcze: Na stacjach tych przygotowujemy zamówienia klientów na tzw. ostatni odcinek dostawy. Dostawcy Amazon realizują szybką, codzienną wysyłkę.

Dlaczego potrzebne są nam te wszystkie różne budynki? Widzimy ciągłe zapotrzebowanie ze strony klientów na niskie ceny oraz duży wybór, dlatego rozszerzamy nasze możliwości, aby zaspokoić ten popyt. Nasza sieć logistyczna w Polsce obejmuje 5 budynków, a obsługuje je ponad 14 000 pracowników, którzy otrzymują konkurencyjne wynagrodzenia i jedne z najlepszych w branży świadczenia pozapłacowe, w tym prywatną opiekę zdrowotną, szkolenia zawodowe i ubezpieczenia na życie. Jesteśmy dumni z naszej wyjątkowej kadry i liderów, którzy umożliwiają kontynuację rozwoju innowacji i dotrzymywanie naszych obietnic składanych klientom.