Abychom co nejlépe obsloužili naše zákazníky, skládá se distribuční síť společnosti Amazon z různých typů budov odlišných velikostí, vybavených tou nejmodernější technologií.

  • Tříditelné zásilky: Distribuční centra tříditelných zásilek o rozloze zhruba 80 000 čtverečních metrů zaměstnávají více než 1 500 zaměstnanců na plný úvazek. V těchto halách zaměstnanci společnosti Amazon kompletují, balí a odesílají zákazníkům zásilky, jako jsou knihy, hračky či domácí potřeby. Mnoho z nich pracuje společně s roboty Amazon Robotics, a tak si osvojuje nové schopnosti a zefektivňuje celý proces.
  • Netříditelné zásilky: Rozloha distribučních center netříditelných zásilek se pohybuje mezi 55 000 až 90 000 čtverečními metry. Tato centra zaměstnají více ne 1 000 zaměstnanců na plný úvazek. V těchto halách zaměstnanci společnosti Amazon kompletují, balí a odesílají neskladné a objemné položky jako zahradní nábytek, venkovní vybavení nebo rohože.
  • Třídicí centra: V třídicích centrech zaměstnanci zásilky třídí podle místa určení, seskupují je a nakládají do kamionů, aby byly doručeny co nejrychleji. Třídicí centra společnosti Amazon poskytují pracovní příležitosti na plný i částečný úvazek a umožňují nám doručovat zákazníkům zboží každý den.
  • Přijímací centra: Přijímací centra společnosti Amazon vyřizují poptávku zákazníků tím, že příjímají velké zásilky nejžádanějších druhů zboží, a ty rozdělují do sítě distribučních center. Tato zařízení nabízí jak plný, tak částečný zaměstnanecký úvazek a zabírají okolo 55 000 čtverečních metrů.
  • Speciální centra: Síť distribučních center společnosti Amazon jsou také o zařízení, která se specializují na konkrétní typ zásilek, nebo jsou využívána v období svátků či nákupních horeček. Tato zařízení často nabízejí zájemcům práci v distribučních centrech společnosti Amazon částečný úvazek, který se dá později změnit v úvazek plný.
  • Doručovací stanice: V doručovacích stanicích připravujeme zásilky na poslední úsek a přímé doručení zákazníkům. Díky doručovatelům AMZN je doprava zboží rychlá a dostupná každý den.

K čemu tolik odlišných center? Všímáme si narůstající poptávky po nízkých cenách a širokém výběru produktů a děláme, co je v našich silách, abychom jí vyhověli.