Italy Design Award
Vítejte v distribučním centru společnosti Amazon
Ve společnosti Amazon se staráme jak o inovace, tak o potřeby našich zákazníků. To je možné díky obrovské pracovní síle, kterou představuje více než 250 000 našich zaměstnanců na plný úvazek. Ti zajišťují chod distribučních center po celém světě. V distribučních centrech společnosti Amazon se inovace spojují s prací zaměstnanců a využitím technologií a zajišťují maximální spokojenost zákazníků.
Distribuční centra
V angličtině říkáme našim distribučním centrům „fulfillment centers“, tedy „distribuční centra“. Celý proces distribuce je zde naplněn od začátku do konce. Od výrobce přichází zboží, a to je pak odesíláno přímo zákazníkům.

Czech Republic

Cesta balíku ze skladu společnosti Amazon k vašim dveřím

Náklaďáky i letadla. Nahlédněte do budoucnosti doručování zásilek

Czech Republic

Význam bezpečnosti práce ve společnosti Amazon

Vytváření kultury bezpečí v každém distribučním centru pro společnost Amazon znamená naslouchat svým zaměstnancům stejně pozorně jako zákazníkům.
Zdraví a bezpečnost našich zaměstnanců a hostů jsou pro nás na prvním místě. Proto jsme z důvodu opatrnosti přijali preventivní opatření týkající se koronaviru (COVID-19) a rozhodli jsme se pozastavit program prohlídek našich logistických center v Evropě. Těšíme se, že v příštích měsících program znovu otevřeme, a to až bude jasnější celosvětová zdravotní situace. Děkujeme za pochopení.
Amazon FC Tours
Klikněte sem a rezervujte si prohlídku v České republice
Several orange robots are pictured in a Fulfillment Center as they help move products across the floor.
Naše distribuční centra
V současné době má společnost Amazon po celém světě více než 175 distribučních center a zabírá více než milion čtverečních metrů prostorů, kde se zákazníkům e-shopu Amazon.com ročně kompletují, balí a odesílají balíky dosahující počtu milionů za rok. Konkrétně v Severní Americe máme více než 110 fungujících zařízení s velkou škálou pracovních příležitosti.

Distribuce v našich budovách

Abychom co nejlépe obsloužili naše zákazníky, skládá se distribuční síť společnosti Amazon z různých typů budov odlišných velikostí, vybavených tou nejmodernější technologií.

Bezpečnost

Ve společnosti Amazon má kultura bezpečnosti tu nejvyšší prioritu. Zajišťujeme bezpečnost zaměstnanců prostřednictvím dialogu a systému zpětné vazby, pracovních porad a školení nových zaměstnanců. Vývoj nových procesů začíná vždy bezpečnostními procesy a každý program obsahuje bezpečnostní měřítka.

Vzdělávání a školení

Vzdělávání, vývoj a nápady na zlepšení jsou základní zkušeností práce v distribučních centrech.
Naše inovace
Ve společnosti Amazon jsou pokročilé technologie a automatizace prostě proto, protože zákazníci našich služeb využívají víc a víc. Nové technologie nám umožňují zákazníkům poskytovat rychlejší dopravu, širší výběr zboží a nižší ceny. Našim zaměstnancům technologie otevírá nové pracovní příležitosti a možnost pracovat v technologicky bohatém prostředí, které je bezpečnější i efektivnější.

Robotika

Přelom pro společnost Amazon nastal v roce 2012, kdy začala do distribučních center zavádět roboty. Tyto robotické pojízdné jednotky vozí nákladní regály se zbožím přímo k našim zaměstnancům, kteří zásilky jednoduše sbírají a posílají dále. Dnes máme v provozu více než 100 000 těchto pojízdných jednotek ve 26 distribučních centrech po celém světě.

Roboti v distribučních centrech společnosti Amazon

Návštěva automatizovaných distribučních center ukazuje, že roboti nejen přispívají k optimalizaci dodavatelského řetezce a k lepší zákaznické zkušenosti, ale také prospívají lidem, s kterými bok po boku pracují.
Amazon robotics at work in a Fulfillment Center

Roboti v číslech: údaje a informace o robotice ve společnosti Amazon

Zákazník, na kterého přede dveřmi čeká dobře známá kartónová krabice, možná ani netuší, že na její dopravě se mohla podílet také jedna ze 100 000 pojízdných jednotek, jeden z 30 paletizátorů nebo 6 roboskladníků. Všechny údaje a cifry spojené s robotikou ve společnosti Amazon jsou ohromující.
Práce u nás
Pracovníci našich zařízení hrajou klíčovou roli v naplňování potřeb zákazníků. Za vše, čeho ve službě zákazníkům dosáhneme, vděčíme jejich svědomitosti.

Distribuční centra společnosti Amazon nabízí nespočet možností rozvoje schopností a pracovních školení prostřednictvím programu Career Choice. V našich distribučních centrech pracovníci zpracovávají zásilky zákazníků, kvalifikovaní technici zajišťují hladký chod zařízení a pracovníci na vedoucích pozicích dělají každodenní obchodní rozhodnutí.
Amazon fulfillment center associates

Lidé, kteří zde pracují

Řekněme si to na rovinu, naše distribuční centra by nebyla k ničemu, nebýt lidí, kteří každodenně tvrdě pracují na tom, aby vše probíhalo bezpečně a efektivně. Ať už šlo o balení dárků v době nákupních horeček před svátky, nebo o angažovanost v místních komunitách, naši zaměstnanci se opakovaně osvědčili, že jsou to lidé na pravém místě. Jsme moc rádi, že můžeme být na naše zaměstnance hrdí.
A man wearing a "warriors @ Amazon" shirt hugs a woman. Next to him, another woman smiles. Behind him, two men stand near an Amazon military sign.

Nábor veteránů: Veteráni na vedoucích pozicích v distribučních centrech

Ve společnosti Amazon se snažíme hledat příležitosti k zaměstnání armádních vysloužilců. K tomuto účelu jsou vyhrazeny pracovní týmy a vytvářeny školicí programy.

Jsme hrdí na to, že nabízíme vysloužilým vojákům možnost rozběhnout civilní kariéru a najít tak další uplatnění. Chceme, aby veteráni, kteří při svém působení v armádě posouvali své možnosti, absolvovali elitní výcvik a plnili ty nejnáročnější úkoly, v budoucnu obsadili ve společnosti Amazon vedoucí pozice.

Mzdy a benefity

Chceme k nám přilákat ty nejlepší zaměstnance, a proto se dlouhodobě staráme o to, aby byly mzdy vždy konkurenceschopné. Zároveň se věnujeme každodennímu dialogu se zaměstnanci, abychom trvale udrželi ty nejlepší pracovní podmínky, dobrou pracovní atmosféru a příležitosti profesního růstu.
Místní investice
Ve společnosti Amazon je pro nás velice důležité odvděčit se společnosti v oblastech, kde je to opravdu potřeba, a podporovat komunity vytvářením nových pracovních míst i školení a vzděláváním mladých inovátorů, kteří obsadí pracovní pozice v budoucnosti.

Distribuční centra společnosti Amazon se dlouhodobě snaží být prospěšná společnosti a místním komunitám, kde jejich zaměstnanci žijí a pracují. Velice nás těší, že mají naše aktivity v komunitě pozitivní vliv. Je to způsob, jak se odvděčit našim zaměstnancům.

Ekonomický dopad

Od roku 2011 společnost Amazon v České republice investovala do infrastruktury, nemovitostí, služeb, zaměstnání více než 150 milionů eur.

Společenská angažovanost

Společnosti přispíváme mnoha způsoby – ročně stovkami místních i národních grantů v Severní Americe, tisícem dobrovolnických hodin našich zaměstnanců a také darujeme produkty z našich zásob místním neziskovým organizacím.
Často kladené dotazy
Otrzymujemy wiele zapytań dotyczących naszej sieci realizacji zamówień. Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.
 • Co je to distribuční centrum?
  V angličtině říkáme našim distribučním centrům „fulfillment centers“. Celý proces distribuce je zde naplněn od začátku do konce. Od výrobce přichází zboží, a to je následně odesíláno přímo zákazníkům.
 • Kolik je na světě distribučních a třídicích center?
  Společnost Amazon má po celém světě více než 175 distribučních center a díky tomu je možné zásilky doručovat velice rychle. V Severní Americe jich máme více než 110, v Evropě pak přes 40
 • Kolik lidí distribuční centra zaměstnávají?
  Podniky společnosti Amazon celosvětově zaměstnávají více než 250 000 lidí.
 • Jak jsou distribuční centra velká?
  Rozloha distribučních center společnosti Amazon se pohybuje mezi 37 000 a 92 000 čtverečních metrů.
 • Kolik položek se nachází ve skladech distribučních center?
  Z našich distribučních center odesíláme milióny a milióny produktů.
 • Kolik typů distribučních center existuje?
  Kvůli zajištění flexibility distribuční sítě provozuje společnost Amazon několik typů zařízení.
Out for Delivery
Quick news and rich insights from inside Amazon, delivered directly to your inbox every few weeks.
Protected by reCAPTCHA. The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
We use cookies to enhance your visit to our site.
Accept & Close