Amazon fulfillment center associates
Centra Logistyki Amazon w Polsce – które budynki są otwarte dla Zwiedzających?
Program Zwiedzanie Amazon realizowany jest w 3 polskich Centrach firmy. CZYTAJ DALEJ
Centra logistyki e-commerce
Nasze magazyny nazywamy centrami logistyki e-commerce, ponieważ cały proces realizacji zamówienia odbywa się właśnie tam – od początku do końca – towary pochodzą od producentów i są wysyłane bezpośrednio do klientów.

Tours

Jak przesyłka dociera z magazynu Amazon pod Twoje drzwi?

Zobacz, jak Amazon planuje przyszłość dostaw—od samochodów ciężarowych po samoloty cargo.

Poland

Dbałość firmy Amazon o bezpieczeństwo w miejscu pracy

Budowanie kultury bezpieczeństwa w każdym centrum logistyki e-commerce oznacza, że Amazon wsłuchuje się w opinie swoich pracowników równie uważnie, jak w uwagi klientów.
Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników i gości są dla nas kwestią absolutnie priorytetową. Dlatego też w ramach zachowania wzmożonej ostrożności i ze względu na podjęte w regionie działania prewencyjne związane z pojawieniem się koronawirusa (COVID-19) podjęliśmy decyzję o zawieszeniu programu zwiedzania centrów logistyki e-commerce Amazon na terenie Europy. Mamy nadzieję, że zostanie on ponownie uruchomiony jak tylko sytuacja się ustabilizuje. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Amazon FC Tours
Kliknij tutaj, aby zarezerwować wycieczkę po Polsce
Several orange robots are pictured in a Fulfillment Center as they help move products across the floor.
Nasze centra logistyki e-commerce
Na całym świecie Amazon obsługuje ponad 175 centrów o łącznej powierzchni ponad 1,2 miliona metrów kwadratowych, na której pracownicy kompletują, pakują i wysyłają zamówienia do klientów firmy – miliony produktów rocznie.

Ponad 250 000 pracowników codziennie wprowadza innowacje w całej sieci Amazon. Praca w centrach logistyki e-commerce odbywa się na kilku zmianach na dobę, a osoby w nich zatrudnione odpowiedzialne są za wykonywanie wielu ról – od przewodzenia zespołom, przez pakowanie zamówień w pudełka, po ich wysyłkę bezpośrednio do klientów.

Realizacja zamówień w naszych budynkach

Nasza sieć logistyczna obejmuje najnowocześniejsze technologie oraz budynki różnego rodzaju i wielkości wspierające obsługę zamówień klientów.

Bezpieczeństwo

W Amazon bezpieczeństwo to priorytet. W celu jego zapewnienia prowadzimy otwarty dialog i dwukierunkowy system informacji zwrotnych z naszymi pracownikami, spotkania operacyjne oraz liczne szkolenia z zakresu BHP. Cokolwiek tworzymy, jakąkolwiek innowację wdrażamy, zawsze zaczynamy od bezpieczeństwa – analizy wskaźników i audytów zintegrowanych w ramach każdego programu.

Szkolenia

Szkolenia, rozwój i pomysły dot. ulepszeń to fundament pracy w naszych centrach logistyki e-commerce. Dla niektórych praca w sieci logistycznej Amazon może być sposobem zarobienie pieniędzy w „sezonie”, ale dla innych może to być początek wieloletniej kariery. W firmie Amazon istnieją niezliczone możliwości rozwijania umiejętności, awansowania lub realizacji licznych szkoleń w ramach programów takich jak Postaw na Swój Rozwój.
Nasze innowacje
Nasze innowacje w dziedzinie robotyki nie kończą się jednak na robotach transportowych! Posiadamy też m.in. roboty, które podnoszą oraz paletują towary i wiele innych.

Robotyka

Koncepcja działalności firmy Amazon zmieniła się w 2012 roku, kiedy to zaczęliśmy wprowadzać rozwiązania robotyczne do naszych centrów logistyki e-commerce. Dziś w wielu naszych budynkach roboty transportowe przemieszczają regały z towarami bezpośrednio do naszych pracowników, którzy następnie kompletują zamówienia klientów i przygotowują je do wysyłki. Dziś korzystamy z ponad 100 000 robotów transportowych w 26 centrach na całym świecie, w tym w dwóch w Polsce.

Co roboty robią (a czego nie robią) w centrach logistyki e-commerce Amazon

Bliższe przyjrzenie się procesowi ujawnia, w jaki sposób roboty nie tylko pomagają zoptymalizować łańcuch dostaw i poprawić jakość obsługi klienta, ale również przynoszą korzyści pracującym razem z nimi ludziom.
Praca w Amazon
Nasi pracownicy poziomu początkowego odgrywają kluczową rolę w obsłudze zamówień, a co za tym idzie – wpływają na poziom zadowolenia klientów. Wszystko, co osiągamy w obszarze obsługi klientów, to zasługa zaangażowania naszych pracowników.

Nasza sieć logistyczna oferuje niezliczone możliwości rozwijania nowych umiejętności i szkolenia zawodowego, m.in. w ramach innowacyjnego programu Postaw na Swój Rozwój. W centrach logistyki e-commerce pracownicy realizują zamówienia klientów, wykwalifikowani technicy zapewniają sprawne działanie naszych innowacyjnych budynków, a liderzy sprawnie zarządzają całością realizowanych działań.

Ludzie, którzy tutaj pracują

Spójrzmy prawdzie w oczy – nasze centra logistyki e-commerce nie istniałyby bez ludzi, którzy pracują każdego dnia, aby zapewnić ich bezpieczne i sprawne działanie.

Wynagrodzenia i świadczenia

Chcemy zapewniać naszym pracownikom konkurencyjne pensje i bardzo atrakcyjne benefity, dlatego w drugim kwartale każdego roku analizujemy informacje dotyczące wynagrodzeń na podobnych stanowiskach we wszystkich lokalizacjach, w których działamy.
Lokalne inwestycje
Dla Amazon ważne jest, aby inwestować w dziedziny, które mają rzeczywisty wpływ i wspierają społeczności lokalne, a także tworzenie miejsc pracy, edukacja i szkolenie następnej generacji innowatorów.

Od dawna wspieramy lokalne społeczności, w których mieszkają nasi pracownicy. Jesteśmy dumni z naszego wkładu w rozwój regionów i ich mieszkańców.

Wpływ ekonomiczny

Od 2014 roku firma Amazon wygenerowała ponad 4 miliardy złotych inwestycji: w infrastrukturę, nieruchomości, usługi, czy miejsca pracy w Polsce.

Zaangażowanie w społeczności lokalne

Wspieramy społeczności lokalne na wiele sposobów – poprzez setki grantów, tysiące godzin wolontariatu pracowniczego, a także darowizny naszych produktów, które przekazujemy lokalnym organizacjom non-profit.
Pytania i odpowiedzi
Otrzymujemy wiele zapytań dotyczących naszej sieci realizacji zamówień. Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.
 • Co to jest centrum logistyki e-commerce?
  Nasze magazyny nazywamy centrami logistyki e-commerce, ponieważ cały proces realizacji zamówienia klienta, a nie jedynie magazynowanie, jest tam realizowany od początku do końca – od przyjęcia towarów od producentów, po wysyłkę bezpośrednio do klientów.
 • Ile centrów logistyki e-commerce znajduje się na całym świecie?
  Amazon ma ponad 175 centrów logistyki e-commerce na całym świecie, dzięki czemu możemy zaoferować szybką wysyłkę do naszych klientów. Ponad 110 z nich zlokalizowanych jest w Ameryce Północnej, a ponad 40 na terenie całej Europy.
 • Ilu pracowników zatrudnionych jest w centrach logistyki Amazon?
  Dziś pracuje w nich ponad 250.000 osób na całym świecie.
 • Jak duże są centra logistki e-commerce?
  Centra logistyki Amazon posiadają powierzchnię od około 37 000 do 92 000 metrów kwadratowych.
 • Ile jest typów centrów logistyki Amazon?
  Amazon dysponuje wieloma typami budynków, aby zapewnić elastyczność dostaw w naszej sieci.
 • Ilu pracowników jest zatrudnionych w każdym centrum?
  Liczba pracowników zależy od lokalizacji.
Out for Delivery
Quick news and rich insights from inside Amazon, delivered directly to your inbox every few weeks.
Protected by reCAPTCHA. The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
We use cookies to enhance your visit to our site.
Accept & Close