Amazon fulfillment center associates
Centra Logistyki Amazon w Polsce – które budynki są otwarte dla Zwiedzających?
Program Zwiedzanie Amazon realizowany jest w 3 polskich Centrach firmy. CZYTAJ DALEJ
Centra logistyki e-commerce
Nasze magazyny nazywamy centrami logistyki e-commerce, ponieważ cały proces realizacji zamówienia odbywa się właśnie tam – od początku do końca – towary pochodzą od producentów i są wysyłane bezpośrednio do klientów.

Tours

Jak przesyłka dociera z magazynu Amazon pod Twoje drzwi?

Zobacz, jak Amazon planuje przyszłość dostaw—od samochodów ciężarowych po samoloty cargo.

Dbałość firmy Amazon o bezpieczeństwo w miejscu pracy

Budowanie kultury bezpieczeństwa w każdym centrum logistyki e-commerce oznacza, że Amazon wsłuchuje się w opinie swoich pracowników równie uważnie, jak w uwagi klientów.
Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników i gości są dla nas kwestią absolutnie priorytetową. Dlatego też w ramach zachowania wzmożonej ostrożności i ze względu na podjęte w regionie działania prewencyjne związane z pojawieniem się koronawirusa (COVID-19) podjęliśmy decyzję o zawieszeniu programu zwiedzania centrów logistyki e-commerce Amazon na terenie Europy. Mamy nadzieję, że zostanie on ponownie uruchomiony jak tylko sytuacja się ustabilizuje. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Amazon FC Tours
Kliknij tutaj, aby zarezerwować wycieczkę po Polsce
Several orange robots are pictured in a Fulfillment Center as they help move products across the floor.
Nasze centra logistyki e-commerce
Na całym świecie Amazon obsługuje ponad 175 centrów o łącznej powierzchni ponad 1,2 miliona metrów kwadratowych, na której pracownicy kompletują, pakują i wysyłają zamówienia do klientów firmy – miliony produktów rocznie.

Ponad 250 000 pracowników codziennie wprowadza innowacje w całej sieci Amazon. Praca w centrach logistyki e-commerce odbywa się na kilku zmianach na dobę, a osoby w nich zatrudnione odpowiedzialne są za wykonywanie wielu ról – od przewodzenia zespołom, przez pakowanie zamówień w pudełka, po ich wysyłkę bezpośrednio do klientów.
Nasze innowacje
Nasze innowacje w dziedzinie robotyki nie kończą się jednak na robotach transportowych! Posiadamy też m.in. roboty, które podnoszą oraz paletują towary i wiele innych.
Praca w Amazon
Nasi pracownicy poziomu początkowego odgrywają kluczową rolę w obsłudze zamówień, a co za tym idzie – wpływają na poziom zadowolenia klientów. Wszystko, co osiągamy w obszarze obsługi klientów, to zasługa zaangażowania naszych pracowników.

Nasza sieć logistyczna oferuje niezliczone możliwości rozwijania nowych umiejętności i szkolenia zawodowego, m.in. w ramach innowacyjnego programu Postaw na Swój Rozwój. W centrach logistyki e-commerce pracownicy realizują zamówienia klientów, wykwalifikowani technicy zapewniają sprawne działanie naszych innowacyjnych budynków, a liderzy sprawnie zarządzają całością realizowanych działań.
Lokalne inwestycje
Dla Amazon ważne jest, aby inwestować w dziedziny, które mają rzeczywisty wpływ i wspierają społeczności lokalne, a także tworzenie miejsc pracy, edukacja i szkolenie następnej generacji innowatorów.

Od dawna wspieramy lokalne społeczności, w których mieszkają nasi pracownicy. Jesteśmy dumni z naszego wkładu w rozwój regionów i ich mieszkańców.
Pytania i odpowiedzi
Otrzymujemy wiele zapytań dotyczących naszej sieci realizacji zamówień. Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.
 • Co to jest centrum logistyki e-commerce?
  Nasze magazyny nazywamy centrami logistyki e-commerce, ponieważ cały proces realizacji zamówienia klienta, a nie jedynie magazynowanie, jest tam realizowany od początku do końca – od przyjęcia towarów od producentów, po wysyłkę bezpośrednio do klientów.
 • Ile centrów logistyki e-commerce znajduje się na całym świecie?
  Amazon ma ponad 175 centrów logistyki e-commerce na całym świecie, dzięki czemu możemy zaoferować szybką wysyłkę do naszych klientów. Ponad 110 z nich zlokalizowanych jest w Ameryce Północnej, a ponad 40 na terenie całej Europy.
 • Ilu pracowników zatrudnionych jest w centrach logistyki Amazon?
  Dziś pracuje w nich ponad 250.000 osób na całym świecie.
 • Jak duże są centra logistki e-commerce?
  Centra logistyki Amazon posiadają powierzchnię od około 37 000 do 92 000 metrów kwadratowych.
 • Ile jest typów centrów logistyki Amazon?
  Amazon dysponuje wieloma typami budynków, aby zapewnić elastyczność dostaw w naszej sieci.
 • Ilu pracowników jest zatrudnionych w każdym centrum?
  Liczba pracowników zależy od lokalizacji.
Out for Delivery
Quick news and rich insights from inside Amazon, delivered directly to your inbox every few weeks.
Protected by reCAPTCHA. The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
We use cookies to enhance your visit to our site.
Accept & Close