Odpowiedzi na Twoje pytania
Nasza sieć realizacji zamówień obejmuje ponad 175 lokalizacji na całym świecie. Dowiedz się więcej o tym, jak od zaplecza wygląda funkcjonowanie naszych centrów realizacji zamówień, zapoznając się z odpowiedziami na często zadawane pytania.
Pytania i odpowiedzi
Otrzymujemy wiele zapytań dotyczących naszej sieci realizacji zamówień. Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Realizacja zamówień w naszych budynkach

Nasza sieć logistyczna obejmuje najnowocześniejsze technologie oraz budynki różnego rodzaju i wielkości wspierające obsługę zamówień klientów.

Robotyka

Koncepcja działalności firmy Amazon zmieniła się w 2012 roku, kiedy to zaczęliśmy wprowadzać rozwiązania robotyczne do naszych centrów logistyki e-commerce. Dziś w wielu naszych budynkach roboty transportowe przemieszczają regały z towarami bezpośrednio do naszych pracowników, którzy następnie kompletują zamówienia klientów i przygotowują je do wysyłki. Dziś korzystamy z ponad 100 000 robotów transportowych w 26 centrach na całym świecie, w tym w dwóch w Polsce.
Pytania i odpowiedzi
 • Co to jest centrum logistyki e-commerce?
  Nasze magazyny nazywamy centrami logistyki e-commerce, ponieważ cały proces realizacji zamówienia klienta, a nie jedynie magazynowanie, jest tam realizowany od początku do końca – od przyjęcia towarów od producentów, po wysyłkę bezpośrednio do klientów.
 • Ile centrów logistyki e-commerce znajduje się na całym świecie?
  Amazon ma ponad 175 centrów logistyki e-commerce na całym świecie, dzięki czemu możemy zaoferować szybką wysyłkę do naszych klientów. Ponad 110 z nich zlokalizowanych jest w Ameryce Północnej, a ponad 40 na terenie całej Europy.
 • Ilu pracowników zatrudnionych jest w centrach logistyki Amazon?
  Dziś pracuje w nich ponad 250.000 osób na całym świecie.
 • Jak duże są centra logistki e-commerce?
  Centra logistyki Amazon posiadają powierzchnię od około 37 000 do 92 000 metrów kwadratowych.
 • Ile produktów znajduje się w centrach logistyki e-commerce?
  Z naszych centrów wysyłamy miliony artykułów.
 • Ile jest typów centrów logistyki Amazon?
  Amazon dysponuje wieloma typami budynków, aby zapewnić elastyczność dostaw w naszej sieci.
 • Ilu pracowników jest zatrudnionych w każdym centrum?
  Liczba pracowników zależy od lokalizacji.
 • Jak działają centra sortowania Amazon?
  W centrach tych zamówienia klientów są sortowane według ostatecznego miejsca przeznaczenia i konsolidowane na ciężarówki, aby zapewnić szybszą realizację dostaw. W ciągu jednego dnia centrum Amazon tego typu, sortuje dziesiątki tysięcy przesyłek dla klientów.
 • Jakiego rodzaju szkolenia firma Amazon oferuje nowym pracownikom centrum logistyki e-commerce?
  Oferujemy różnorodne szkolenia – zarówno z zakresu wykonywanej pracy jak i te dotyczące bezpieczeństwa. Więcej informacji znajduje się na naszych stronach dotyczących szkoleń.
 • Do jakiego rodzaju prac zwykle zatrudniacie pracowników?
  Zatrudniamy zarówno na stanowiska poziomu początkowego, a pracownicy, którzy je zajmują odpowiedzialni są za odbiór produktów od producentów, kompletowanie, pakowanie i wysyłanie zamówień klientów, poprzez specjalistów z obszaru logistyki, inżynierów, pracowników technicznych, po personel działu kadr. Oprócz konkurencyjnego wynagrodzenia oferujemy także atrakcyjny pakiet benefitów już od pierwszego dnia, a także innowacyjne programy, takie jak Postaw na Swój Rozwój, w ramach którego opłacamy do 95% kosztów zakupu podręczników i opłat za kursy w dziedzinach, na które istnieje popyt na rynku pracy.
 • Gdzie kandydat o pracę może uzyskać więcej informacji?
  Kandydaci mogą dowiedzieć się więcej o aktualnych ofertach pracy i zaaplikować na stronie: www.pracujwamazon.pl
 • Jakich cech poszukujecie u kandydatów?
  Szukamy entuzjastycznych, pracowitych i zaangażowanych osób.
 • Czy centra logistyki e-commerce zatrudniają osoby niepełnosprawne?
  Tak, jesteśmy pracodawcą realizującym politykę równych szans w zatrudnieniu.
 • Jak firma radzi sobie z kwestiami bezpieczeństwa w centrach Amazon?
  Nadrzędnym priorytetem naszej sieci logistycznej jest bezpieczeństwo, a każdy budynek jest klimatyzowany. Więcej informacji znajduje się na naszych stronach dotyczących bezpieczeństwa.
 • Jakiego rodzaju wynagrodzeń i świadczeń mogą spodziewać się pracownicy?
  Oprócz konkurencyjnego wynagrodzenia, firma oferuje pracownikom także atrakcyjny pakiet benefitów, w tym m.in. prywatną opiekę zdrowotną od pierwszego dnia, ubezpieczenie na życie, bezpłatny transport do i z pracy, a także innowacyjny program Postaw na Swój Rozwój, w ramach którego z góry opłacamy do 95% czesnego za kursy w dziedzinach, na które istnieje duże zapotrzebowanie.
 • W jaki sposób technologia wpływa na działalność centrów logistyki e-commerce?
  Dzięki nim efektywnie zarządzamy zarówno przestrzenią, jak i poszczególnymi procesami. Robotyka w połączeniu ze sztuczną inteligencją pozwala nam zaoferować szerszy wachlarz produktów w naszych centrach i przekazywać produkty do naszych klientów w wydajniejszy sposób. Być może widzieliście zdjęcia małych pomarańczowych urządzeń przypominających odkurzacz, które przemieszczają się pod regałami. Przenoszą one półki z produktami do pracowników i pozwalają nam zwiększyć naszą pojemność magazynową, aby zapewnić szeroki wybór produktów. Uczenie maszynowe służy do określenia, gdzie znajdują się te produkty na terenie centrum i jak najskuteczniej przenieść je z punktu A do punktu B. Dzięki tej technologii, to, co kiedyś zajmowało godziny, można teraz osiągnąć w zaledwie kilka minut.
 • Ile macie robotów?
  Wykorzystujemy ponad 100.000 robotów transportowych na całym świecie, które współpracują z setkami tysięcy pracowników . Korzystamy z tych zaawansowanych technologii w naszych centrach, aby skrócić czas przetwarzania zamówień i zwiększyć naszą pojemność magazynową.
 • W jaki sposób te postępy w automatyzacji przyspieszają realizację dostaw dla klientów?
  Jesteśmy w stanie szybciej przetwarzać zamówienia, dzięki czemu możemy szybciej przekazywać przesyłki na ciężarówki, aby te dostarczyły je naszym klientom.
We use cookies to enhance your visit to our site.
Accept & Close