Amazon delivery boxes roll down a conveyor belt at Amazon's warehouse in Baltimore, MD.
Odpowiedzi na Twoje pytania
Nasza sieć realizacji zamówień obejmuje ponad 175 lokalizacji na całym świecie. Dowiedz się więcej o tym, jak od zaplecza wygląda funkcjonowanie naszych centrów realizacji zamówień, zapoznając się z odpowiedziami na często zadawane pytania.
Pytania i odpowiedzi
Otrzymujemy wiele zapytań dotyczących naszej sieci realizacji zamówień. Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Realizacja zamówień w naszych budynkach

Nasza sieć logistyczna obejmuje najnowocześniejsze technologie oraz budynki różnego rodzaju i wielkości wspierające obsługę zamówień klientów.

Robotyka

Koncepcja działalności firmy Amazon zmieniła się w 2012 roku, kiedy to zaczęliśmy wprowadzać rozwiązania robotyczne do naszych centrów logistyki e-commerce. Dziś w wielu naszych budynkach roboty transportowe przemieszczają regały z towarami bezpośrednio do naszych pracowników, którzy następnie kompletują zamówienia klientów i przygotowują je do wysyłki. Dziś korzystamy z ponad 100 000 robotów transportowych w 26 centrach na całym świecie, w tym w dwóch w Polsce.
Pytania i odpowiedzi
 • Co to jest centrum logistyki e-commerce?
  Nasze magazyny nazywamy centrami logistyki e-commerce, ponieważ cały proces realizacji zamówienia klienta, a nie jedynie magazynowanie, jest tam realizowany od początku do końca – od przyjęcia towarów od producentów, po wysyłkę bezpośrednio do klientów.
 • Ile centrów logistyki e-commerce znajduje się na całym świecie?
  Amazon ma ponad 175 centrów logistyki e-commerce na całym świecie, dzięki czemu możemy zaoferować szybką wysyłkę do naszych klientów. Ponad 110 z nich zlokalizowanych jest w Ameryce Północnej, a ponad 40 na terenie całej Europy.
 • Ilu pracowników zatrudnionych jest w centrach logistyki Amazon?
  Dziś pracuje w nich ponad 250.000 osób na całym świecie.
 • Jak duże są centra logistki e-commerce?
  Centra logistyki Amazon posiadają powierzchnię od około 37 000 do 92 000 metrów kwadratowych.
 • Ile produktów znajduje się w centrach logistyki e-commerce?
  Z naszych centrów wysyłamy miliony artykułów.
 • Ile jest typów centrów logistyki Amazon?
  Amazon dysponuje wieloma typami budynków, aby zapewnić elastyczność dostaw w naszej sieci.
 • Ilu pracowników jest zatrudnionych w każdym centrum?
  Liczba pracowników zależy od lokalizacji.
 • Jak działają centra sortowania Amazon?
  W centrach tych zamówienia klientów są sortowane według ostatecznego miejsca przeznaczenia i konsolidowane na ciężarówki, aby zapewnić szybszą realizację dostaw. W ciągu jednego dnia centrum Amazon tego typu, sortuje dziesiątki tysięcy przesyłek dla klientów.
 • Jakiego rodzaju szkolenia firma Amazon oferuje nowym pracownikom centrum logistyki e-commerce?
  Oferujemy różnorodne szkolenia – zarówno z zakresu wykonywanej pracy jak i te dotyczące bezpieczeństwa. Więcej informacji znajduje się na naszych stronach dotyczących szkoleń.
 • Do jakiego rodzaju prac zwykle zatrudniacie pracowników?
  Zatrudniamy zarówno na stanowiska poziomu początkowego, a pracownicy, którzy je zajmują odpowiedzialni są za odbiór produktów od producentów, kompletowanie, pakowanie i wysyłanie zamówień klientów, poprzez specjalistów z obszaru logistyki, inżynierów, pracowników technicznych, po personel działu kadr. Oprócz konkurencyjnego wynagrodzenia oferujemy także atrakcyjny pakiet benefitów już od pierwszego dnia, a także innowacyjne programy, takie jak Postaw na Swój Rozwój, w ramach którego opłacamy do 95% kosztów zakupu podręczników i opłat za kursy w dziedzinach, na które istnieje popyt na rynku pracy.
 • Gdzie kandydat o pracę może uzyskać więcej informacji?
  Kandydaci mogą dowiedzieć się więcej o aktualnych ofertach pracy i zaaplikować na stronie: www.pracujwamazon.pl
 • Jakich cech poszukujecie u kandydatów?
  Szukamy entuzjastycznych, pracowitych i zaangażowanych osób.
 • Czy centra logistyki e-commerce zatrudniają osoby niepełnosprawne?
  Tak, jesteśmy pracodawcą realizującym politykę równych szans w zatrudnieniu.
 • Jak firma radzi sobie z kwestiami bezpieczeństwa w centrach Amazon?
  Nadrzędnym priorytetem naszej sieci logistycznej jest bezpieczeństwo, a każdy budynek jest klimatyzowany. Więcej informacji znajduje się na naszych stronach dotyczących bezpieczeństwa.
 • Jakiego rodzaju wynagrodzeń i świadczeń mogą spodziewać się pracownicy?
  Oprócz konkurencyjnego wynagrodzenia, firma oferuje pracownikom także atrakcyjny pakiet benefitów, w tym m.in. prywatną opiekę zdrowotną od pierwszego dnia, ubezpieczenie na życie, bezpłatny transport do i z pracy, a także innowacyjny program Postaw na Swój Rozwój, w ramach którego z góry opłacamy do 95% czesnego za kursy w dziedzinach, na które istnieje duże zapotrzebowanie.
 • W jaki sposób technologia wpływa na działalność centrów logistyki e-commerce?
  Dzięki nim efektywnie zarządzamy zarówno przestrzenią, jak i poszczególnymi procesami. Robotyka w połączeniu ze sztuczną inteligencją pozwala nam zaoferować szerszy wachlarz produktów w naszych centrach i przekazywać produkty do naszych klientów w wydajniejszy sposób. Być może widzieliście zdjęcia małych pomarańczowych urządzeń przypominających odkurzacz, które przemieszczają się pod regałami. Przenoszą one półki z produktami do pracowników i pozwalają nam zwiększyć naszą pojemność magazynową, aby zapewnić szeroki wybór produktów. Uczenie maszynowe służy do określenia, gdzie znajdują się te produkty na terenie centrum i jak najskuteczniej przenieść je z punktu A do punktu B. Dzięki tej technologii, to, co kiedyś zajmowało godziny, można teraz osiągnąć w zaledwie kilka minut.
 • Ile macie robotów?
  Wykorzystujemy ponad 100.000 robotów transportowych na całym świecie, które współpracują z setkami tysięcy pracowników . Korzystamy z tych zaawansowanych technologii w naszych centrach, aby skrócić czas przetwarzania zamówień i zwiększyć naszą pojemność magazynową.
 • W jaki sposób te postępy w automatyzacji przyspieszają realizację dostaw dla klientów?
  Jesteśmy w stanie szybciej przetwarzać zamówienia, dzięki czemu możemy szybciej przekazywać przesyłki na ciężarówki, aby te dostarczyły je naszym klientom.
Out for Delivery
Quick news and rich insights from inside Amazon, delivered directly to your inbox every few weeks.
Protected by reCAPTCHA. The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
We use cookies to enhance your visit to our site.
Accept & Close